07
gruodžio
2017

„Dolomitas“ už 4 mln. Eur atnaujina autoparką

Pakruojyje veikianti didžiausia Lietuvoje dolomito akmens išgavimo ir apdirbimo AB „Dolomitas“ per penkerius metus į 13 statybinės technikos mašinų investuos apie 4 mln. Eur.

Dolomitinę produkciją gaminanti įmonė turi 4 technologines linijas, per metus pagaminančias iki 3 mln. t skaldos. Įmonėje dirba daugiau nei 160 darbuotojų, bendrovės apyvarta per metus sudaro daugiau negu 30 mln. Eur.

„Dolomito akmens klodų išgavimo procese pasitelkiama ne tik statybinė technika, bet ir sprogmenys. Mūsų karjere dolomito akmuo glūdi 3-9 metrų gylyje po žeme, o akmens sluoksnis siekia nuo 4 iki 7 metrų“, – pranešime spaudai dėmesį atkreipia Gediminas Skvernys, „Dolomito“ generalinis direktorius.

Svarbu tai, kad įsigijus „Caterpillar“ gamintojo techniką, remiantis sutartimi, pardavėjas įrangą prižiūrės ir aptarnaus.

„Susitarėme dėl ilgalaikio bendradarbiavimo. Turėsime galimybę užtikrinti aukštą paslaugų kokybę, pasiūlysime naujausius ir moderniausius sprendimus“, – pabrėžia Alvydas Stakauskas, „Avesco Lithuania“ pardavimų vadovas Klaipėdos apskrityje.

„Dolomitas“ užsiima ne tik dolomito akmens išgavimu ir apdirbimu, mineralinių miltelių gamyba, tačiau ir turi nuosavą 3 vėjo jėgainių parką, kuris pagamina virš 1,2 mln. kWh.
Be to, įmonė valdo privačią geležinkelio liniją ir degalinę su sunkiąją techniką aptarnaujančiomis autocisternomis.

Skaičiuojama, kad dolomito išteklių karjero eksploatavimui užteks dar daugiau nei 50 metų. Dolomito uoliena naudojama keliams tiesti, betonui bei betono gaminiams, asfalto, mineralinės vatos gamybai, rūgščioms dirvoms kalkinti ir kt.